
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 10 A |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Linearity | 1 % |
| Response Time | 5 µs |
| Max Supply Current | 12 mA |
| Sensitivity | 132 mV/A |
| Current Sensing | 10 A |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$3.96902
Ext.Price$3.96902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.96902 | $3.96902 |
| 10 | $3.51696 | $35.16960 |
| 25 | $3.26746 | $81.68650 |
| 50 | $3.03566 | $151.78300 |
| 100 | $2.82028 | $282.02800 |
| 300 | $2.75302 | $825.90600 |
| 500 | $2.68739 | $1343.69500 |
| 1000 | $2.63083 | $2630.83000 |
